הסרת שיער לצמיתות

יש הרבה הבדלים בין המכשירים המקצועיים הקיימים בשוק לצורך הסרת שיער לקביעות. המטרה של הסרת שיער לצמיתות היא להתמקד בהרס בלתי הפיך של שורשי השיער, באמצעות חומרים כימיים או פולסים של אנרגיה. ההתקדמות הטכנולוגית המשמעותית בתחום הקוסמטיקה עזרה לפתח שיטות חדשות ויעילות. שיטות אלו מבוססות על שימוש במכשירים בטוחים, אמינים ומקצועיים.

על מנת להבין כיצד מתבצעת הסרת שיער לקביעות, יש להכיר את ההבדלים בינה לבין הסרת שיער זמנית. בהסרת שיער זמנית יש שיטה על-עורית היעילה למספר שעות או ימים בלבד, לעומת שיטה תת-עורית שיעילה למספר שבועות. השיטה העל-עורית המוכרת ביותר היא גילוח בעוד בשיטת תת-עורית ישנו שימוש נרחב בשעווה, תרכובות סוכר, מריטה ומסירי שיער חשמליים.

מה מאפיין כל שיטה?

להלן השיטות השונות להסרת שיער לקביות והמאפיינים שלהן:

הסרת שיער לצמיתותא. אפילציה – זו שיטה בה משתמש המטפל במחט המשגרת פולסים חשמליים. המחט היא חלק ממכשיר נוח לאחיזה, שעוזר בהרג של תאי השורש. בשלב הראשון מחדירים לזקיק השערה מחט חשמלית במתח נמוך, אשר פוגע בשורש השערה לצמיתות. בשלב השני ניתן למרוח משחה מאלחשת על מנת להקל על הכאב. היתרון של השיטה הזאת הוא יעילות לטווח ארוך, אך החיסרון הוא התאמה לאיזורים קטנים בלבד.

ב. הסרת שיער בלייזר – זו ללא ספק השיטה הפופולארית ביותר להסרת שיער לצמיתות כיום. היא נחשבת אפקטיבית, והתוצאות שלה נשארות למשך שנים רבות. המכשיר המשמש להסרת שיער בלייזר כולל קרן של דיודת לייזר מסוג A810 MAX, המזהה את הבדלי הפיגמנט בין השיער לעור. קרן הלייזר מחממת את שורשי השיער וגורמת להמתתם. היתרון של הסרת שיער בלייזר הוא אפשרות לטפל בכל צבעי העור, אך החיסרון הוא הטיפול הנעשה רק על ידי צוות רפואי מוסמך. מעבר לכך, הסרת שיער בלייזר מחייבת שימוש במכשירים מתקדמים, שעומדים בתווי התקן המחמירים ביותר בעולם. בנוסף, יש צורך בסדרת טיפולים על מנת לקבל את התוצאות הרצויות, אך ניתן לראות שיפור כבר בתום הטיפול הראשון.

ג. קרן אור אינפרא אדום, או IPL – בשיטה הזו משתמשים במכשיר הסרת שיער המשדר פולסים של אור בתדרים נמוכים. פולסים אלו הורסים את זקיק השערה ואורכי הגל מגוונים. ניתן להשתמש באינפרא אדום, כדי להסיר שיער מכל איזורי הגוף, לרבות איזורים רגילים או איזורים גדולים כמו הגב או הרגליים. השיטה מתאימה לסוגים וגוונים שונים של שיער והיתרון שלה הוא היעדר כאב. עם זאת, קרן האור היא באורכי גל משתנים, ולכן רק חלק מהם יעילים לצורך הסרת השיער. יש צורך במספר טיפולים על מנת להגיע לתוצאות, ומאוד חשוב להשתמש במכשירים מודרניים.

לסיכום, השיטות השונות להסרת שיער משלבות בצורה יעילה בין מכשירים טכנולוגיים מתקדמים לבין ידע רפואי. כדאי לבחור את השיטה הרצויה בהתאם לאופי השערות, גוון העור ושיקולים מקצועיים נוספים של מכוני קוסמטיקה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *