כך תשמרי על הפאה לאורך שנים

פאה היא כיסוי ראש העשוי משיער אמיתי או סינטטי. פאות משרתות את בני האדם מאז ימי מצרים העתיקה. חלק משתמשים בפאה על מנת להסתיר קרחת, אך ניתן למנות שימושים רבים אחרים ואף יותר פופולריים. שחקני תיאטרון וקולנוע חובשים פאות לתפקידים שונים. דתות מודרניות ועתיקות אימצו את הפאה בתור אביזר נילאה. בזמני מוצרט, הפסנתרן הידוע, פאות היו טרנד תרבותי לאנשים אינטליגנטים בעמדה הבורגנית. בזמננו ניתן להשיג פאות בחנויות רגילות, אך הן לא באות בזול. כאשר קונים פאה חשוב לדעת כיצד לטפל בה.

 

בחירת פאה נכונה

פאה משיער אמיתי עדיפה על אחת משיער סינטטי. הסיבה לכך היא כי שיער אמיתי רך יותר ומעניק ברק טבעי, בניגוד לשיער סינטטי שלרוב מרוח בשמן. ככל שמגע של פאה רך יותר, כך היא נחשבת לאיכותית יותר ומחירה עולה בהתאם. פאה טובה תדגיש את התווים היפים של פניכם ותפחית את הרעים, כך שלחפש שבועות אחר הפאה הנכונה (בייחוד אם כל אחת עולה סכומי עתק) זה לא דבר מן הנמנע. אין זה עניין המוצר בלבד, יש לברור אחר בתי עסק ידועים בתחום, כאלו הידועים באיכות השירות, המגוון והמקצועיות.

 

טיפוח הפאה

שיערנו הטבעי נוטה להתלכלך מדי יום, להעלות אבק ולספוג זיעה. פאה אינה שונה משיער רגיל במובן הזה. כמו שיער רגיל, אם לא מטפלים בפאה כראוי, שיערה נושר ואורך חייה מתקצר. יש לחפוף את הפאה פעם בשבועיים או שלושה שבועות. ניתן להשתמש בכל שמפו רגיל ולחפוף את הפאה היטב, אך בעדינות. ההבדל בין פאה לשיער אמיתי זה שכאשר שיער נושר מהפאה, הוא אינו צומח חזרה. כאשר סיימתם את תהליך החפיפה, עליכם לנגב את הפאה היטב ולהניחה על ראשכם, כך תאמץ הפאה את צורת הקרקפת שלכם. לאחר מכן קחו מסרק וסרקו בעדינות.

 

טיפול מיוחד                                                     

מסרקים ומברשות רגילות לא נועדו לפאות. פאות הן עדינות. על מנת לשמור על סיבי הפאה קיימים סוגים רבים של אביזרים הנועדו לשמור על שלמותה. בכדי שהפאה לא תספוג שומנים ולכלוך יתר, אין לדאוג לפאה בלבד, אלא גם לראשכם. שמרו על הקרקפת שלכם נקייה בכל עת כאשר הנכם חובשים פאה. נוסף על כך, במידה וראשכם מלא בשיער, דאגו שהוא יבש כאשר הוא מתחת לפאה, אחרת הפאה תיהרס. אם רצונכם לעצב את השיער מחדש, אל תגזרו את הפאה בעצמכם, קחו אותה למומחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *